|   | 

Sprzedaż złota - co warto wiedzieć?

Sprzedaż złota cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Najczęściej pozbywamy się niemodnej, przestarzałej biżuterii lub wielu przedmiotów wykonanych z metali szlachetnych. Transakcja jest o tyle atrakcyjna, bowiem jest to szybki sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki i okazja do uprządkowania domowych zakamarków. Mówimy tu o tzw. złomie złota, w którym możemy wymienić przedmioty na pieniądze do ręki.

Złoty zysk

Mimo dynamicznej sytuacji na rynku, zarówno gospodarczej, jak i geopolitycznej, ceny metali szlachetnych utrzymują się na stałym, wysokim poziomie. Nie dziwi się tak duże zainteresowanie ich kupnem czy sprzedażą. Niewątpliwie jest to atrakcyjna forma inwestycji, która przynosi opłacalny zysk. Złoto od wieków uchodzi za cenny surowiec, który nie traci na wartości, a także cieszy się niesłabnącą popularnością. To właśnie z tego metalu wykonywana jest elegancka i droga biżuteria, ale również elementy dekoracyjne. Naturalnym jest jednak, że z upływem czasu przedmioty te - określając potocznie - wychodzą z mody. Jeśli więc posiadamy w domu produkty wykonane ze złota, a zwyczajnie są przez nas nieużywane, warto pomyśleć o ich sprzedaży. To bardzo prosta transakcja.

Gdzie sprzedać złoto?

O sprzedaż złota nie będzie trudno. Skupy tego metalu znajdziemy w wielu miejscach. Najczęściej transakcji dokonamy w przeznaczonych do tego, stacjonarnych przedsiębiorstwach, które specjalizują się w handlu złotym surowcem. Ponadto, jeśli korzystamy z internetu, możliwe jest także złożenie oferty online. Przykładem jest portal zlotagotowka.pl, który nie tylko dokonuje bezpłatnej wyceny, ale i oferuje atrakcyjne stawki. Proces transakcji jest podobny do tego, jaki odbywa się w stacjonarnych punktach. 

Warto również pamiętać, że ceny złota są generalnie zbliżone do siebie. Najwięcej zyskamy na sprzedaży kruszcu o próbie 916. Chcąc wyliczyć swój zysk ze sprzedaży, należy mieć na uwadze, że im niższa próba złomu złota, tym większą wycenę otrzymamy. Istnieją jeszcze inne czynniki, które mogą istotnie wpływać na cenę metalu. Jakie? Dowiedz się więcej na https://mennica-krakowska.pl/content/6-skup >>

Jak rośnie cena złota?

Chociażby sytuacja geopolityczna. Zawirowania na arenie międzynarodowej, a także dynamiczne zmiany w kondycji gospodarek sprawiają, że cena złota szybuje w górę. Dzieje się tak dlatego, że metale szlachetne traktowane są jako cenny kapitał na trudne czasy. Jest to poniekąd traktowane jako zabezpieczenie na wypadek niespokojnej sytuacji na świecie. Ponadto, cenę złota stymuluje także inflacja. Ta bezwzględnie podnosi jego wartość. Zastanawiając się nad sprzedażą biżuterii lub złotych przedmiotów warto być na bieżąco ze światowymi wydarzeniami, ponieważ mogą one istotnie zdecydować o wartości tych zasobów. Każdemu przecież zależy na sprzedaży z zyskiem.

Skup złomu złota nie musi być traktowany wyłącznie jako okazja do wzbogacenia się. To także doskonała możliwość pozbycia się zalegających przedmiotów. Benefitem w zamian będzie czysta gotówka. Warto zatem rozważyć taką opcję, zwłaszcza jeśli nie mamy pomysłu co zrobić z nieużywaną biżuterią lub też nie mamy komu jej przekazać. 

Redakcja

enterfinance.pl

Zobacz również